Українська команда виступила на юнацькому чемпіонаті Європи у складі 19 учасників. В категорії до 12 років – 13; до 16 років – 4; до 20 років – 2.
Про персоналії.
Владислав Вертелецький (IMG_4201.JPG) впевнено і достойно виступив на чемпіонаті і заслужено здобув чемпіонський титул. Він серйозно готувався до чемпіонату. Дуже багато працював самостійно і регулярно відвідував заняття в Школі інтелектуальних ігор. Найцікавішими були його партії зі Степаном Поповим та Валерієм Крушельницьким. Степан старався нав’язати швидку гру і використати методи психологічного тиску, демонстративно і голосно ставлячи камені на дошку. Це було неприємно навіть тим, хто спостерігав його партії. Багатьох суперників це виводило з рівноваги, що приводило до не найкращої гри. Так трапилось і з Валерієм Крушельницьким. Така гра суперника збила Валерія зі спокійного зосередженого стану і він навіть не зрозумів, що піддався «магії» Попова і фактично швидко «зляпав» з ним партію і здався. А з Вертелецьким цей номер не пройшов. Влад на всі «понтові» голосні ходи відповідав спокійно та впевнено і тому й здобув перемогу. В наступному році Владислав уже гратиме в категорії до 16 років. Сподіваюсь, що і в цій категорії він порадує нас своїми успіхами. З його талантом і наполегливістю по іншому просто не може бути. Ще раз поздоровляю його з чудовим результатом.
Виступ
Валерія Крушельницького (IMG_5090.JPG, IMG_5364.JPG) на цьому чемпіонаті я вважаю без сумніву успішним. Трошки вибила з колії партія з Поповим, але потім Валєра ввійшов в нормальне русло. Трошки більше психологічної стабільності, і Валерій міг би виграти у Степана… Та нічого, це з часом прийде. Про його силу гри говорить і те, що на чемпіонатах він уже неодноразово вигравав у Владислава. Дуже цікавою і, в деякій мірі, драматичною була і їх партія на цьому чемпіонаті. Валерій дуже гарно розіграв фусекі – все чітко за тими принципами, які ми вивчали на заняттях і які він вивчив ще раніше по літературі. Фактично він уже мав виграш «в кармані». Владиславу не залишалось вибору крім, як перевести гру в гостре і безкомпромісне русло. В гострій боротьбі Владислав зумів подолати стартове відставання і виграв у Валерія. Напевне, все ж, величезна кількість задач, які Влад розв’язує по цуме-го, дала свої плоди. Це був просто захопливий і драматичний детектив, а не проста партія. Хвала обом суперникам! Валерія Крушельницького в минулому році організатори чемпіонату не хотіли брати в верхню групу Макмагон, посилаючись на низький рейтинг і не вірячи мені, що він може показати хорошу гру, хоча в підсумковій таблиці того чемпіонату його стартовий рейтинг підвищили аж на 2 камені. Мені дуже подобається його завзятість і наполегливість. Кожного разу на заняттях групи в Школі інтелектуальних ігор, він старається доповнити кожен мій тезис та вставити свої «5 копійок», так як його «розпирає» від величезної кількості інформації, здобутої з літератури. Інколи уже самі учні починають стримувати Валєру, так як стає незрозумілим, хто проводить заняття – я чи він.

Крушельницький – це наш золотий резерв в категорії до 12 років, де йому виступати ще цілих 2 роки!!!
Андрій Пилипчук (IMG_4929.JPG) теж заслуговує на честь і похвалу. За останній рік він суттєво змінив своє відношення до гри, став більш серйозно вивчати на заняттях теорію та тренуватись, зумів вийти на більш стабільний психологічний стан під час гри. Раніше йому дуже заважало занадто емоційне відношення до гри під час партії. Емоції часто приводили до програшів і здач. Але Андрій не полишав спроб вийти на кращий рівень гри. Позитивні зрушення у Андрія очевидні. Він суттєво прибавив в рейтингу. Можливо в новій для нього віковій категорії (до 16 років) він зможе нарешті на повну силу проявити свої таланти, так як у нього є гарні здібності.
Ярослав Малко (IMG_5064.JPG) показав чудовий результат – виграв 4 партії. Ярослав досить тихий і спокійний за характером і, тому, в Го його розвиток іде плавно, але неухильно вверх. Він теж активно відвідує заняття в Школі інтелектуальних ігор та тренування на іграх вихідного дня і відчувається, що щиро любить гру Го. Яскраві, в деякій мірі холеричні характери наших лідерів приводять до їх стрімкого початкового росту. І не кожен з них потім залишається в Го, коли різке зростання змінюється плавним і повільним ростом, який потрібно підтверджувати наполегливою працею над собою. З цього приводу можна пригадати багатьох учнів, таких як Калюжний, Чижевський, Купар … У таких учнів, як Ярослав, немає стрімких злетів і падінь, але його стабільна праця над собою приводить до стабільного і постійного плавного росту. Такі люди мають більше шансів залишитись в Го всерйоз і надовго. Тому, сумніви батьків з приводу доцільності занять для Ярослава, пов’язані з порівняннями з яскравими спалахами талантів інших дітей, не мають під собою підґрунтя. Ярослав, має величезний потенціал і наполегливість. Його потрібно підтримувати. В наступному році він ще зіграє в чемпіонаті України до 12 років, а ось на Юнацькому чемпіонаті Європи йому вже доведеться грати в категорії до 16 років.
Анастасія Ваврик (IMG_4944.JPG) почала тільки в цьому навчальному році ходити на заняття з Го в Школі інтелектуальних ігор. До цього вона ходила на заняття з інтелектуальних ігор, які проводить Шевчук Оксана Борисівна, де й познайомилась з правилами Го. До занять з Го, можна сказати, відноситься «фанатично», дуже уважно слухає теоретичний матеріал, як кажуть «з відкритим ротом», та активно тренується. І результат не забарився – вона виграла аж 5 партій з шести. МОЛОДЕЦЬ! Я пов’язую з нею сподівання на високі досягнення в жіночому Го. В наступному році Настя ще зможе прийняти участь в Юнацькому чемпіонаті Європи до 12 років.
Фелікс Кушнір (IMG_4123.JPG) та
Павло Тимофієнко (IMG_4117.JPG) мають майже однаковий рейтинг. Вони обидва вперше поїхали на закордонні змагання. Фелікс виграв чотири партії а Павло - три. Павло в Го уже два роки, але він займається лише тренуваннями на іграх вихідного дня і не займався теоретичною підготовкою в групах Школи інтелектуальних ігор. Зі слів бабусі, яка супроводжувала Павла в дорозі, з наступного навчального року вони хочуть записатись на теоретичні заняття. Фелікс, на відміну від Павла, має за спиною лише два офіційні турніри. З вересня він почав активно займатись в Школі інтелектуальних ігор серед значно сильніших гравців. Не маючи достатньої підготовки, він не весь теоретичний матеріал розумів, але у нього є велике бажання займатись. Для обох хлопців чотири і три виграшні партії відповідно – це чудовий результат. І Фелікс і Павло ще в наступному році зможуть зіграти на Юнацькому чемпіонаті Європи в категорії до 12 років. Ну а за цей час вони можуть постаратись значно підвищити свій рівень гри.
З учнів, які вперше почули про Го в цьому навчальному році, найкращий результат показав
Саша Міщук (IMG_5094.JPG) – виграв аж 5 партій. Від дуже ревниво відноситься до своїх успіхів. В групі у Віктора Володимировича, де він займається Го, він, мабуть, найяскравіша особистість. Дуже вболіває за зростання свого рейтингу і пишається своїми, навіть невеликими досягненнями. Великим плюсом для його розвитку є те, що його тато займався Го разом з Юрієм Єрошкіним в 90-х роках на початку становлення Го в Рівному. А зараз і тато і син активно грають в іграх вихідного дня.

Саші виповнилось лише вісім років, і, сподіваюсь, у нього велике майбутнє в Го.
Серед інших дітей, виділяється своїм вдумливим і серйозним поглядом
Женя Чайка (IMG_4448.JPG), найменший, семирічний, учасник нашої команди на Юнацькому чемпіонаті Європи. Він зовсім недавно познайомився з Го і ще не мав досвіду гри на змаганнях. Якщо батьки будуть сприяти Жені в його заняттях Го, то він, я так думаю, буде мати великі перспективи. Саме такі розумні погляди я побачив, у свій час, у Юрія Михалюка в його перше відвідування клубу та Валерія Крушельницького. Мої здогадки про їхню перспективність в Го підтвердились практично. Сподіваюсь, що мої інтуїтивні відчуття з приводу Жені теж з часом підтвердяться.
Ну а решта наших учасників до 12 років (
Богдан Коржиньовський (IMG_4302.JPG),
Вікторія Бєсєдіна (IMG_4444.JPG),
Роман Калюжний (IMG_5109.JPG),
Данило Лагоднюк (IMG_4113.JPG)) лише виходять на дорогу пізнання Го і очікувати якихось досягнень від них поки що зарано.
В категорії до 16 років у нас було чотири учасники.
Юра Михалюк (IMG_4816.JPG) посів п'яте місце. За кращої підготовки до чемпіонату Юра міг би посісти й призове місце, але величезне навантаження по програмі навчання в Рівненському природничо-математичному ліцеї "Елітар", де він учиться, завадило йому належним чином підготуватись до змагань. Про великі навчальні навантаження в цьому ліцеї мені відомо достеменно, так як і Артем і Міша, мої сини, закінчили цей ліцей.
Саша Бонацький (IMG_4799.JPG),
Валентин Золотарьов (IMG_4321.JPG) та
Максим Вернигора (IMG_4129.JPG) їхали на чемпіонат за враженнями і не претендували на високі досягнення. Тому й результати у них невисокі.
В категорії до 20 років, яку ввели цього року чехи, було трохи більше учасників, ніж у 2010 році в категорії до 18 років. Ця категорія не передбачає розіграшу путівок на чемпіонати Світу і, можливо тому, не викликає великого інтересу у гравців, які могли б взяти участь в змаганні. Але, тим не менше, зібралась, досить таки, достойна компанія.
Роман Ружанський (IMG_4240.JPG), натхненний минулорічним досвідом, звісно ж хотів би достойно виступити на такому чемпіонаті. Але, склад цьогорічного чемпіонату до 20 років був значно сильнішим за минулорічний варіант. Конкурувати з 4-ми та 5-ми данами не так то й просто. Тому, у Романа, всього лиш, два виграші. Сподіваюсь, якщо у Романа не пропаде ентузіазм і він належним чином підготується, то в наступному році у нього буде значно кращий результат. Потенціал у нього є великий. Про це говорить і його високий рейтинг на КГС. Багато гравців навіть дивувались тому, що Роман на чемпіонаті грає під 2 даном, маючи на КГС значно вищий рейтинг, а, значить, і маючи вищу силу гри. Ну що ж, Роману лише залишається в реальних турнірах здобути належний рейтинг, щоб його рейтинг на КГС не виглядав «дутим». Все в його руках.
Ну а другий наш учасник в цій категорії,
Олег Палій (IMG_4860.JPG), власне кажучи, їхав просто за враженнями і це, як кажуть, «не наказуємо».

Останнім часом він став більше проявляти уваги до Го і, навіть, став з’являтись на іграх вихідного дня. Можливо у нього лише просинається велика любов до Го…
Спілкуючись з тренерами з інших країн, я вияснив, що, на жаль, мало в європейських країнах замаються підготовкою дітей. Так, після того, як вийде з категорії до 16 років Матеуш Сурма, у поляків, фактично, немає кому виступати за Польщу. Уже на цей чемпіонат приїхав лише він один. З Франції на цьому чемпіонаті взагалі не було жодного гравця ні в одній категорії. За Великобританію, фактично, виступають гонконгівці, які отримали відповідне громадянство… Жаль, що юнацьке Го не отримує належного розвитку в Європі...
Наступний Юнацький Чемпіонат Європи, поки що, заплановано провести в Будапешті (Угорщина). У випадку, якщо цей план не вдасться реалізувати, то чехи готові знову прийняти чемпіонат в Брно.
Не утримуй те, що минає, і не відштовхуй те, що приходить ... і тоді щастя саме знайде тебе.
Омар Хайям